Kadromuz

Avukat Atasoy ZER
Kurucu, Avukat

AVUKAT ATASOY ZER

2002’de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 2004’te Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Hukuka Aykırı Delillerin Dosyadan İhracı” konulu teziyle Yüksek Lisans derecesine hak kazanmıştır.

2004 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve kısa bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra, 2005’ten 2007’ye kadar İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Hukuk Müşavirliği’nde “Avukat” olarak görev yapmıştır.

2007 yılında göreve başladığı Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de, 2010 yılına kadar, “Regülasyon ve Hukuk Bölümü”nde “Hukuk Müşaviri/Avukat” olarak görev yapmış ve bu süreçte, temel hukuk hizmetlerinin yanı sıra, Şirketin ve grup şirketlerinin iştirak edeceği (2008 Milli Piyango Özelleştirme İhalesi, 3G İhalesi, İlave GSM Frekansı İhalesi, 2008 İddaa İhalesi vb.) kamu ihaleleri projelerinde görev almış; ayrıca, Şirketin faaliyet gösterdiği sektörle ilgili düzenlemelerin hazırlanması, hazırlanan düzenlemelere ilişkin görüş bildirilmesi ve hukuk danışmanlığı işlerini yürütmüştür.

2010’da bir Turkcell ve Intralot iştiraki olan İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.’de “Grup Hukuk Müdürü” olarak göreve başlamış ve İnteltek’te görev yaptığı 10 yıllık süre boyunca, Azerbaycan/Azerinteltek şans oyunu operasyonun kurulması, faaliyete geçirilmesi ve operasyonunun yürütülmesi, (2014 ve 2016) Milli Piyango özelleştirme ihaleleri ile 2018 ve 2019 yıllarında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “İddaa İhaleleri”nde ve Türkiye Varlık Fonu A.Ş. tarafından yürütülen “(2019) Milli Piyango Hizmet Alımı” sürecinde etkin ve aktif bir şekilde görev yapmıştır.

Avukat Atasoy Zer, İnteltek’te görev yaptığı 10 yıllık süreçte:

  • Şirketin tüm dava ve soruşturmalarının yürütülmesi ve takibi,
  • Hukuk danışmanlığı ve sözleşme süreçlerinin yönetimi,
  • Şirketin tüm Yönetim Kurulu ve Genel Kurul süreçlerinin yürütülüp sonuçlandırılması; Yönetim Kurulu sekretarya hizmetlerinin yürütülmesi,
  • Şirketin iç ve dış denetim faaliyetleri ile “due diligence” faaliyetlerinde gerekli desteğin verilmesi ve koordinasyonun sağlanması,
  • Şirketin kamu kurum ve kuruluşları ile sair özel sektör kuruluşlarında temsili ve Şirket adına müzakerelerin yürütülüp sonuçlandırılması, resmi yazışmaların yapılması,
  • Şirketin iştirak edeceği kamu ihalelerine hazır hale getirilmesi (Milli Piyango, İddaa vb.),
  • Şirketin faaliyet gösterdiği sektörle ilgili düzenlemelerin hazırlanması, hazırlanan düzenlemelere ilişkin görüş bildirilmesi,
  • KVKK’na uyumla ilgili tüm sürecin yürütülmesi, yönetilmesi görevlerini yürütmüştür.
  • “Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi (SCoBAL)” projesi kapsamındaki “İnsan Hakları Eğitimi” ile İstanbul Barosu insan Hakları Merkezi ve Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü UNHCR işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Koruma ve Mülteci Hukuku Eğitimi”ni tamamlamış ve ilgili sertifikaları almaya hak kazanmıştır.
Avukat Sinem ZER
Kurucu Ortak, Avukat

AVUKAT SİNEM ZER

ZER Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortağı olan Sinem Zer; 2006’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 2007’de İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

Sektöründe öncü olan bir Şirketler Grubu’nda Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık görevlerini yapmıştır. Görev yaptığı süre boyunca, Şirketin dava ve soruşturmalarının takibi, gerekli önleyici ve koruyucu danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, Şirketin, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kişi ve kurumları nezdinde temsili işlerini yürütmüştür.

Uzmanlık alanları, Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Ceza Hukuku ve Uyuşmazlıkların Çözümüdür.

“Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi (SCoBAL)” projesi kapsamındaki “İnsan Hakları Eğitimi” ile İstanbul Barosu insan Hakları Merkezi ve Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü UNHCR işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Koruma ve Mülteci Hukuku Eğitimi”ni tamamlamış ve ilgili sertifikaları almaya hak kazanmıştır.

Sinem Zer, İngilizce bilmektedir.

Avukat Zeynep Eda GEMİCİOĞLU
Avukat, Danışman

AVUKAT ZEYNEP EDA GEMİCİOĞLU

ZER Avukatlık Bürosu’nun danışmanlarından olan Zeynep Eda GEMİCİOĞLU, Robert Kolej’in ardından 2007’de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 2009’da İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

2002 yılında öğrenci stajyer olarak kariyerine başladığı uluslararası bir hukuk bürosu olan Esin Avukatlık Ortaklığı’da (bugünkü adı ile Baker & McKenzie) 2010 yılına kadar çalışmıştır. Marmaray İstanbul Boğazı Demiryolu Tüp Geçişi Projesine ilişkin olarak verilen hukuki danışmanlık takımında görev almıştır. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası danışman vekili olarak Bandırma Limanı Özelleştirilmesi İhalesi’nde yer almıştır. Bu süreçte, çok uluslu şirketleri, yatırım fonlarını ve girişim sermayelerini temsil etmiş olup birçok birleşme & devralma işlemi, ortak girişim, şirketler ve sözleşmeler hukuku işlemleri ve sermaye piyasaları işlemlerinde yer almıştır. Ayrıca, yine bu alanlarda tahkim davaları dahil olmak üzere bir çok takip ve dava sürecinde görev almıştır.

Avukat Zeynep Eda GEMİCİOĞLU, 2010 yılında göreve başladığı bir Turkcell ve Intralot iştiraki olan İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.’de, 2016 yılına kadar, “Kıdemli Uzman Avukat” olarak görev yapmış ve bu süreçte temel hukuk hizmetlerinin yanı sıra, Azerbaycan/Azerinteltek şans oyunu operasyonunun kurulması, faaliyete geçirilmesi ve operasyonunun yürütülmesi ve (2014) Milli Piyango özelleştirme ihalesi sürecinde görev almış; ayrıca, Şirketin faaliyet gösterdiği sektörle ilgili düzenlemelerin hazırlanması, hazırlanan düzenlemelere ilişkin görüş bildirilmesi ve hukuk danışmanlığı işlerini yürütmüş; birçok davayı takip etmiştir.

2016 ile 2018 yılları arasında Berlin’de yaşayan GEMİCİOĞLU, 2018 ortasından beri de Londra’da çalışma hayatına devam etmektedir. 2018’de Londra merkezli “Zeynep Eda Kayıtmazer Gemicioglu (‘ZEKG’) Legal Consultancy LTD” adlı danışmanlık şirketini kurmuş olup; uluslararası yatırımcıların Türkiye’deki olası yatırımlarına ilişkin danışmanlık hizmeti vermektedir. 2019 yılında gerçekleştirilen ve önde gelen uluslararası şans oyunları konferansı olan “ICE London”a da katılan Gemicioğlu, yabancı yatırımcılara Türkiye’de gerçekleştirecekleri yatırımlara ilişkin danışmanlık vermiş ve müzakerelerde bulunmuştur.

GEMİCİOĞLU, İsmail G. Esin ve Tunç Lokmanhekim tarafından yayınlanan ‘Mergers and Acquisitions under Turkish Law’; ile İsmail G. Esin, Julian Lew ve Gerhard Wegen tarafından yayınlanan ‘Materials on International Arbitration” kitaplarına katkıda bulunmuştur. Türkiye’de tahkim hukuku alanındaki gelişmelere ilişkin olarak uluslararası tahkim araştırma internet sitesi olan KluwerArbitration.com’da yayınlanan araştırma ve değerlendirmelerde aktif olarak çalışmıştır. Ayrıca, Dr. İsmail G. Esin tarafından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde verilen “Birleşme ve Devralmalar” yüksek lisans derslerinde asistan olarak görev yapmıştır.

GEMİCİOĞLU, “International Law Students Association” tarafından düzenlenen “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition”nın ulusal elemelerini kazanan Marmara Üniversitesi takımının üyesi olarak ayrıca en iyi dilekçe ödülünü elde etmiştir. Uluslararası yarışmada ise 500’e yakın dilekçe arasından 17. sırada yer almıştır. 2008 ve 2009 yıllarında Türkiye elemelerini kazanan takımın danışmanlığını yapmış; öğrencilik yıllarında ELSA Turkey Genel Sekreterliği ve STEP’ten sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Profesyonel hayatında birçok kariyer gününe konuşmacı olarak katılmış, üye öğrencilerin yaz stajyeri olarak işe alınmasını sağlamıştır.

London School of Economics’de “Yapay Zekâda Etik Eğitimi”ni tamamlamış ve ilgili sertifikayı almaya hak kazanmıştır.

İleri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Zeynep Eda GEMİCİOĞLU, ZER Avukatlık Bürosu’nda “Uluslararası Yatırımlar ile Birleşme ve Devralmalar” başta olmak üzere, yabancılık unsuru içeren tüm projelerde, “Danışman” olarak hizmet vermektedir.